fot. PAP/EPA

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw NATO

W Brukseli rozpocznie się dziś dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw NATO. Podczas konferencji prasowej przed rozpoczęciem szczytu sekretarz generalny Sojuszu, Jens Stoltenberg, przekazał, że ministrowie omówią działalność Rosji związaną z wojną na Ukrainie.

Jens Stoltenberg podkreślił, że zalicza się do nich destabilizacja granic europejskich państw za pomocą nielegalnej migracji. Działania te nasiliły się ostatnio na granicy Rosji z Finlandią.

– W ostatnich tygodniach Moskwa ułatwiała przybycie migrantów na granicę Finlandii z Rosją, namawiając ich do blokowania przejść granicznych i używając tym samym migracji do wywierania presji na sąsiadach, którzy są członkiem NATO. Sojusz solidarnie stoi po stronie Finlandii. Z zadowoleniem przyjąłem wiadomość o tym, że Frontex pomaga w ochronie fińskich granic – oznajmił sekretarz generalny NATO.

Finlandia planuje całkowite zamknięcie granicy z Rosją, aby ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów, którzy składają wnioski o azyl.

Już wcześniej zamknięto część przejść granicznych i wzmocniono oddziałami wojskowymi posterunki Straży Granicznej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl