Spotkanie dot. sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Zakończyło się spotkanie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej z przedstawicielami organizacji związkowych działających w spółce. Podczas rozmów związkowcy przedstawili swoje postulaty. 

Jak powiedział Piotr Szereda, rzecznik Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych działających w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, spotkanie z Radą Nadzorczą było „bardzo merytoryczne”.

– Rada Nadzorcza zadała nam sporo pytań dotyczących postulatów i sytuacji JSW z zastrzeżeniem, że Rada Nadzorcza nie jest stroną w negocjacjach, bo zgodnie z prawem nie może podjąć negocjacji ze stroną społeczną. Po godzinie 15:00 Rada Nadzorcza spotka się z zarządem JSW, który będzie przedstawiał swoje argumenty i będziemy czekać na wyniki. W JSW górnicy nadal strajkują, nie wieziemy żadnej decyzji, żadnej informacji. Przyjedziemy do swoich zajęć i będziemy czekać na decyzję zarządu, Rady Nadzorczej – powiedział Piotr Szereda.

Od środy w spółce trwa bezterminowy strajk polegający na wstrzymaniu wydobycia. Związki chcą m.in. odwołania zarządu.

Akcję strajkową wraz z postulatami i działaniami Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych w JSW popiera prezydium Komisji Krajowej Solidarności.

RIRM

drukuj