fot. twitter.com/MKDNiS

„Sportowe Wakacje Plus”

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wyłoniło operatora krajowego w konkursie na dofinansowanie obozów sportowych. Została nim, podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja LOTTO, której fundatorem jest Totalizator Sportowy.

Program „Sportowe Wakacje Plus” powstał w zeszłym roku. W dobie pandemii jego celem było zaktywizowanie dzieci i młodzieży oraz poprawa ich zdrowia i kondycji fizycznej. Przeznaczono zatem prawie 80 mln zł na obozy i turnieje sportowe zarówno wyjazdowe, jak i stacjonarne.

– Było to prawie 350 obozów, ponad 11 tys. uczestników. 311 organizacji, stowarzyszeń, fundacji, które mają w swoim statucie działalność aktywizującą, aktywność sportową dzieci i młodzieży oraz działalność związaną ze sportem, złożyło do nas wnioski – poinformował Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego.

W tym roku ten program będzie kontynuowany.

– Z uwagi na oczywistą potrzebę wsparcia polskiego sportu w tym zakresie zwiększyliśmy o 200 proc. program. W tej chwili wynosi on łącznie 30 mln zł – powiedział prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Pieniądze pochodzą  z budżetu resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz Fundacji Lotto, której założycielem jest Totalizator Sportowy.

– Ludzie grają w lotto oraz w loteriach i dzięki temu można przeznaczać wiele pieniędzy na cele pożytku publicznego. W tej kwestii współpraca od wielu lat jest bardzo dobra – ocenił prof. Piotr Gliński.

Dofinansowanie bądź refundacja kosztów obejmuje obozy sportowe, stacjonarne, jak i wyjazdowe, odbywające się w terminie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2021 r. Zasady dopłaty się nie zmieniły.

– 100 zł tyle wynosi dopłata na obozach wyjazdowych na osobę i 50 zł na osobę to dopłata na obozach stacjonarnych – wyjaśnił szef resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Program „Sportowe Wakacje Plus” to wsparcie nie tylko dla dzieci, ale pośrednio także polskiej turystyki.

– Stawiamy nadal na obozy i wydarzenia wyjazdowe, a więc żeby jeszcze wzmocnić, chociażby czy to miejsca hotelowe, czy wszystkie, które mogą spełnić wystarczające warunki do organizacji tych wydarzeń w formie wyjazdowej – poinformował prezes Totalizatora Sportowego.

O przyznanie dofinansowania mogą aplikować organizacje pozarządowe, które w ramach podstawowej działalności statutowej realizują zadania związane z upowszechnianiem sportu i kultury fizycznej.

https://twitter.com/MKDNiS/status/1400051699847401484

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl