pixabay.com

Spada liczba osób zakażonych koronawirusem

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Od 4 do 10 stycznia SARS-CoV-2 wykryto u 60 tys. osób, w ubiegłym tygodniu u ponad 40 tys. To oznacza spadek o ponad 25 proc.

Dobre dane płyną też ze szpitali. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zmniejszyła się o 1600 liczba zajętych łóżek covidowych. Nie spada jednak liczba zgonów, która kształtuje się na poziomie 260 osób w ciągu doby. Wojciech Andrusiewicz zaapelował, aby nie podejmować samodzielnego leczenia w domu. Przestrzegał przed korzystaniem z tzw. koncentratorów tlenu.

– Duża liczba osób, które stosuje na co dzień przy leczeniu covidu koncentratory tlenu, trafia dość w szybkim czasie do szpitala i otrzymuje diagnozę o bardzo dużej zajętości płuc. Niestety koncentrator tlenu daje nam ulgę i poczucie, że z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku i powracamy do normalności.  Tymczasem COVID-19 w naszym organizmie rozwija się w najlepsze, stąd apel: Nie stosujmy samodzielnego leczenia z uwagi na fakt, żebyśmy potem nie musieli trafić w szpitalu pod respirator – mówił Wojciech Andrusiewicz.

Badania laboratoryjne potwierdziły dziś 3 tys. 271 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej w województwie mazowieckim i pomorskim. Zmarły 52 osoby.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl