SP: „Stop ideologii gender!”

Dziś Solidarna Polska zarejestruje Parlamentarny Zespół „Stop ideologii gender!”. Politycy tej partii zebrali już pierwsze 15 podpisów potrzebnych do powołania zespołu. Wcześniej przewodnicząca KP SP, poseł Beata Kempa w liście poinformowała o inicjatywie marszałek Sejmu Ewę Kopacz.

Poseł Beata Kempa zwraca w nim uwagę, na zagrożenia dla rodziny wynikające z szeroko promowanej ideologii gender. Co więcej, narzucanej w tzw. programach edukacyjnych dla najmłodszych w przedszkolach, np.: programu „Równościowe Przedszkole”, finansowanego z funduszy unijnych.

Tym samym urzędnicy często łamią prawo, które gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Poseł Beata Kempa, wiceprzewodnicząca KP SP, przypomina, że SP składała wcześniej inne projekty ws. rodziny, które zostały odrzucone.

– W tej sprawie zostało złożone pismo do pani marszałek Sejmu. PO i prezydium tego Sejmu nie dopuściło naszej poprzedniej uchwały, kiedy chcieliśmy, żeby rok 2014 był rokiem uchwalonym przez Sejm RP, jako rok rodziny. Widzimy, że w sposób bardzo podstępny owa ideologia gender próbuje rozmontować, atakować i uderzać w polską rodzinę. Tą sprawą zajmowaliśmy się mniej więcej od połowy roku. Kiedy dopłynęły do mnie bardzo niepokojące informacje o wprowadzaniu programów tzw. „Równościowego przedszkola”, skierowałam stosowne interpelacje – zwraca uwagę poseł Beata Kempa.

Parlamentarny Zespół „Stop ideologii gender!”, to inicjatywa mająca na celu zabezpieczenie polskich rodzin przed podstępną i niszczącą ideologią.

Jak dodaje poseł Beata Kempa, obowiązkiem parlamentarzystów wybranych przez społeczeństwo jest zadbać, aby przyszłość narodu, którą stanowią najmłodsi mogli prawidłowo się rozwijać.

– Polska rodzina jest bardzo zagrożona a przez to i cały naród jest zagrożony. Dlatego na poziomie polskiego parlamentu „wszystkie ręce na pokład”. Powinniśmy wypracować jak najlepsze metody walki z tą szkodliwą ideologią – zbieranie informacji gdzie takie rzeczy się dzieją, nagłaśnianie, publikowanie na stronach internetowych adresów takich placówek, tak żeby rodzice, dziadkowie często zapracowani i ufający tym placówkom mogli kontrolować co dzieje się z ich dziećmi, wtedy kiedy są powierzone opiece innych osób, kiedy rodzice ciężko pracują. 15 podpisów zebrałam w tej sprawie. Czekam na kolejne – dodaje poseł Beata Kempa.

Parlamentarny Zespół „Stop ideologii gender!”, oczekuje od parlamentarzystów wsparcia w podejmowanych działaniach. Przewodniczący KP SP wyraziła zainteresowanie współpracą z Parlamentarnym Zespołem ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl