fot. PAP/Adam Warżawa

SOS dla Polskiej Rodziny składa zawiadomienie do prokuratury ws. „Marszu Równości” w Gdańsku

W imieniu społecznej inicjatywy SOS dla Polskiej Rodziny do prokuratury trafiło zawiadomienie o obrazę uczuć religijnych ws. „marszu genderystów”, który przeszedł ulicami Gdańska. Dokument złożyli Hubert Grzegorczyk, koordynator inicjatywy oraz Andrzej Jaworski, przewodniczący Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Toruniu.

Podczas „V Trójmiejskiego Marszu Równości” w Gdańsku w prześmiewczy i szyderczy sposób ukazywano najwyższe wartości katolików. Sparodiowano procesję Bożego Ciała zastępując Najświętszy Sakrament wulgarnymi treściami. Łączono również chrześcijańskie symbole świętości z ideologią LGBT.

„W trakcie organizowanego w dniu 25 maja 2019 roku „V Trójmiejskiego Marszu Równości” miało miejsce zdarzenie, które w ocenie zawiadamiających mogło obrazić uczucia religijne innych osób, polegające na ukazaniu katolickiej tradycji związanej z obchodami Bożego Ciała i mającymi w tym dniu miejsce procesjami w sposób prześmiewczy oraz szyderczy, znieważając ponadto publicznie przedmiot czci religijnej i zastępując symbole związane z tym świętem wulgarnymi treściami” – napisano w zawiadomieniu.

Poniżej pełna treść dokumentu.


RIRM

drukuj