Sondaż: w drugiej turze wyborów P. Jaki wygra z R. Trzaskowskim

Patryk Jaki wygra z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze wyborów samorządowych – tak wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez stołeczny portal: informator-stolicy.

Chęć oddania głosu na kandydata Zjednoczonej Prawicy w pierwszej turze wyborów zadeklarowało ponad 32. proc. badanych. Na wynik o 2 pkt. proc. gorszy mógłby liczyć kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Według sondażu, w drugiej turze Patryk Jaki wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. Jaki uzyskałby przewagę 2 punktów procentowych nad Rafałem Trzaskowskim z wynikiem odpowiednio 40 i 38 proc.

Jeśli chodzi o I turę, na trzecim miejscu plasuje się reprezentujący Kukiz’15 Marek Jakubiak. Poparcie dla posła zadeklarowało 6 proc. badanych. Do sondażu odniósł się parlamentarzysta Kukiz’15, Grzegorz Długi.

­- My bardzo liczymy na to, że w kampanii wyborczej – która się dopiero rozpocznie, bo przypominam, że Marek Jakubiak tak na dobrą sprawę jeszcze nie rozpoczął kampanii, rozpocznie ją w momencie jak oficjalnie będzie zarejestrowany (…) – Marek Jakubiak będzie tym „czarnym koniem”. On naprawdę idzie po to, żeby wygrać – mówi Grzegorz Długi.  

Badanie przeprowadzono metodą TAPI, czyli wywiadów bezpośrednich przeprowadzanych z użyciem tabletów, wśród pełnoletnich mieszkańców Warszawy.

I tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. W miejscach, gdzie nie będzie rozstrzygnięcia, drugą turę zaplanowano na 4 listopada.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl