fot. PAP/Darek Delmanowicz

„Solidarność” przedstawi listę europosłów głosujących za poszczególnymi elementami Europejskiego Zielonego Ładu

Pracownicza „Solidarność” zapowiedziała, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego będzie po nazwiskach wskazywać europosłów, którzy głosowali za poszczególnymi elementami, jakie składają się na Europejski Zielony Ład.

Pracownicza „Solidarność” w najbliższą środę będzie towarzyszyła rolnikom na ulicach Warszawy.

Organizacja wytknęła koalicji rządzącej, że unika odpowiedzialności za głosowania swoich europosłów w Parlamencie Europejskim, a tam poszczególne elementy składające się na Europejski Zielony Ład były głosowane wprost.

– Możemy dzisiaj wymieniać europosłów z Europejskiej Partii Ludowej, którzy wsparli Europejski Zielony Ład i będziemy ich wytykać (…). Będziemy głośno mówić po nazwisku, kto w Parlamencie Europejskim głosował za Europejskim Zielonym Ładem (…). Niech czekają pani Spurek, pan Buzek, pan Cimoszewicz, pan Miller i wielu innych, którzy głosowali za tym, aby wokół nas było zielono, ale żebyśmy jedli europejskie robale zamiast dobrego schabowego. Ich niedoczekanie! – mówił Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w czerwcu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl