fot. PAP/Adam Warżawa

Wizyta Andrzeja Dudy w Gdańsku

Przywrócenie wieku emerytalnego – będzie regulował pierwszy projekt ustawy, którą chce przygotować Andrzej Duda, gdy zostanie wybrany na urząd prezydenta. Dziś kandydat Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” oraz z mieszkańcami Gdańska w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.    

To pierwsze takie spotkanie w tej kampanii wyborczej.

Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność” gościł dziś w Gdańsku Andrzeja Dudę – kandydata na prezydenta. Wprawdzie z ust przewodniczącego nie padły słowa wprost popierające kandydata Prawa i Sprawiedliwości, ale samo spotkanie już wiele mówi. Takiego spotkania raczej nie będzie z prezydentem Bronisławem Komorowskim, choć ten chwali się, że przez ostatnie pięć lat na rozmowy był otwarty.

Związkowcy przypominają, że z nielicznych rozmów z Bronisławem Komorowskim niewiele wynikało, bo prezydent i tak akceptował to, co przyjął rząd i większość koalicyjna.

–  Co podpisywał i jak się zachowywał prezydent Komorowski, jeżeli chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego i podpisanie ustawy o elastycznym czasie pracy. Dla nas te rzeczy są nie do przyjęcia – mówił Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Dlatego „Solidarność” zamierza rozliczyć prezydenta Komorowskiego z jego decyzji. Z kolei prof. Jan Szyszko rozlicza prezydenta z tego, co zrobił w czasie swojej kadencji ws. bezpieczeństwa żywnościowego Polaków.

– Pan prezydent Bronisław Komorowski wprowadza genetycznie modyfikowane organizmy do produkcji pasz i żywności w Polsce – akcentował  prof. Jan Szyszko, poseł PiS.

Prof. Jan Szyszko przypomniał, że to właśnie prezydent zgłosił projekt ustawy, zezwalający na wprowadzenie na polski rynek ponad 40 odmian nasion genetycznie modyfikowanych roślin do produkcji pasz i żywności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj