Solidarna Polska zmienia nazwę

Już nie Solidarna Polska a Suwerenna Polska – tak będzie brzmiała nowa nazwa ugrupowania Zbigniewa Ziobry. „Przed nami ogromne wyzwania związane z suwerennością” – mówił lider Solidarnej Polski.

To już oficjalne – Solidarna Polska ma zmienić nazwę. Trzeciego maja w Warszawie odbędzie się kongres partii i wtedy podejmą decyzję w tej sprawie. Również wtedy zostaną przedstawione propozycje programowe ugrupowania.

– Przed nami ogromne wyzwania związane z suwerennością. Wszystko koncentruje się wokół suwerenności, od kiedy rząd niemiecki oficjalnie w swoich  dokumentach programowych wskazał, że ich celem jest powołanie jednego państwa europejskiego, czyli likwidacja państw członkowskich. Od tego czasu procesy centralizacyjne w Unii Europejskiej bardzo przyspieszyły. My się na to absolutnie nie zgadzamy, ponieważ to oznacza wielkie ryzyka dla Polski, pozbawienie nas przede wszystkim demokracji, czyli możliwości decydowania sami o sobie – powiedział minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Dodał, że zmiany są konieczne i mają one wyrazić sprzeciw wobec ostatnich działań Unii Europejskiej.

– Naszym celem jest obrona polskich interesów przed ewidentnymi próbami pozbawienia nas, Polaków – choć to na pierwszy rzut oka brzmi bardzo nieprzekonująco – naszej państwowości (…), możliwości decydowania samych o sobie, naszej wolności demokratycznej w wymiarze decyzji dotyczących spraw podstawowych – wskazał  Zbigniew Ziobro.

Solidarna Polska została założona w 2012 roku. Partia wchodzi w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl