Autorstwa Apphim - Charbon, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15081409

Solidarna Polska broni polskiego węgla

Węgiel kamienny i brunatny powinien być w centrum polskiej transformacji energetycznej podkreśla Solidarna Polska. Politycy tej formacji zapowiedzieli złożenie ustawy, której celem będzie zapewnienie naszej ojczyźnie bezpieczeństwa surowcowego.

Zarząd Solidarnej Polski podjął decyzję o tym, że zgłosi ustawę o bezpieczeństwie energetycznym kraju, która otworzy szybką ścieżkę inwestycyjną w polskie górnictwo węgla kamiennego i brunatnego. Chodzi m.in. o możliwość zatrudnienia większej liczby górników. Formacja spotkała się z przedstawicielami związków górniczych, którzy chcą rozmawiać nt. nowych rozwiązań.

Poseł Janusz Kowalski podkreślał, że Solidarna Polska ma konkretny pomysł na to, jak zapobiec sytuacji, w której Polacy już w najbliższym sezonie grzewczym będą marzli w swoich domach.

Trzeba zwiększać wydobycie krajowe, a nie zmniejszać, jak to miało miejsce w ciągu ostatnich trzech lat. Musi być również odpowiedni plan wydłużenia maksymalnej żywotności wszystkich polskich kopalni daleko, daleko poza rok 2049. Tak samo jak koniecznością jest pilne inwestowanie w moce wytwórcze węglowe w tzw. dwusetki. Tanim kosztem można wydłużyć ich żywotność o 20 lat – mówił Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

O projekcie ma dyskutować rząd na dzisiejszym specjalnym posiedzeniu zwołanym na wniosek Solidarnej Polski. Niewykluczone, że zapadnie decyzja dot. powołaniu specjalnego pełnomocnika ds. wielkich inwestycji węglowych.

https://twitter.com/mwojcik_/status/1541845665688555521

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl