W sobotę rozpoczyna się 21. Spotkanie Młodych w Lednicy

Jutro rusza Lednica 2017. Tegoroczne Spotkanie Młodych odbędzie się po raz dwudziesty pierwszy. Organizatorzy liczą na przyjazd co najmniej 60 tysięcy uczestników. Hasłem spotkania są słowa: „Idź i kochaj”.

– Hasło brzmi: „Idź i kochaj”. Ono się wzięło z tego, że ojciec Jan Góra zostawił nam na najbliższe lata już rozpisane tematy w swoim kajecie, w swoim kalendarzu, który po nim został. Na ten rok przewidział taki cytat z Jana Pawła II. On też sięga Soboru Watykańskiego II – wyjaśnia o. Wojciech Prus OP, duszpasterz dzieła Lednica 2000.

Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy młodych ludzi. Jednym z symboli tegorocznego spotkania będą puzzle rozdawane wszystkim uczestnikom.

– Jeden puzzel zostawiamy sobie, jeden puzzel przekazujemy drugiej osobie, która nie jest oczywista, która nie jako pierwsza przyjdzie nam na myśl, czyli nie mamie albo najlepszemu przyjacielowi, ale komuś, kogo może zaniedbaliśmy, komuś, z kim mamy trudny kontakt – tłumaczy Natalia Graczyk, współorganizatorka tegorocznej Lednicy.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będzie 4 tysiące wolontariuszy.

W dotarciu na Lednicę pomoże strona internetowa: jedziemynalednice.pl. Za jej pośrednictwem można zorientować się, z kim można zabrać się na Spotkanie Młodych.

Jutro Pola Lednickie tradycyjnie zostaną otwarte o godzinie 8 rano. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl