fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000

Po raz XXI odbędzie się dziś Spotkanie Młodych Lednica 2000. Na Polach Lednickich zgromadzą się pielgrzymi z całej Polski i zagranicy. Młodzież będzie uczestniczyła we Mszy św. z udziałem prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka oraz metropolity poznańskiego, przewodniczącego KEP, ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Pielgrzymi wysłuchają też przesłania, które do młodych skieruje papież Franciszek. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania przejdą przez symboliczną Bramę-Rybę, by zademonstrować swą wiarę w Chrystusa.

W tym roku spotkaniu towarzyszy hasło „Idź i kochaj”  – mówi  o. Wojciech Prus, dominikanin, duszpasterz Lednicy.

To hasło jest bardzo pojemne, bo odnosi się przede wszystkim do Najświętszej Maryi Panny. Kontemplowaliśmy Ewangelię nawiedzenia, kiedy Maryja wyrusza z pośpiechem w góry, zaraz po zwiastowaniu, do swojej krewnej Elżbiety, żeby ją nawiedzić. Mówimy, że kiedy Maryja idzie, to odnosi się to do tego „idź i kochaj”, bo Ona idzie i niesie miłość – wskazuje o. Wojciech Prus.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 r. Ich twórcą był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra. Po jego śmierci opiekę duszpasterską nad Lednicą sprawuje o. Wojciech Prus.

RIRM

drukuj