fot. pixabay.com

Służby bezskutecznie poszukiwały niezidentyfikowanego obiektu latającego, który miał spaść w lesie w okolicach Szczytna

Tajemniczy obiekt latający miał spaść w okolicach Szczytna w województwie warmińsko-mazurskim. Na miejsce wysłano oddziały Straży Pożarnej i Policji. Służby sprawdzały teren, ale nic nie znalazły – odmawiają komentarza, gdyż twierdzą, że zgłoszenie nie zostało potwierdzone.

W nocy z poniedziałku na wtorek Policja i Straż Pożarna poszukiwały niezidentyfikowanego obiektu latającego. Miał on spaść w lesie na terenie dawnego poligonu wojskowego pod Szczytnem w województwie warmińsko-mazurskim. Policja i Straż Pożarna nic nie znalazły. Nie chcą jednak informować o szczegółach sprawy. Policja w Szczytnie wydała tylko krótki komunikat.

 „Policja i Straż Pożarna poszukiwały tego obiektu, ale zgłoszenie nie zostało potwierdzone” – poinformowała Agata Stefaniak, oficer prasowa Policji w Szczytnie

O zauważeniu tajemniczego obiektu latającego służby powiadomiła osoba cywilna, która miała widzieć łunę ognia nad lasem. Po blisko trzech godzinach poszukiwania przerwano. Państwowa Straż Pożarna w Szczytnie podaje, że w wyniku rzekomego upadku obiektu latającego nikt nie został ranny, nie odnotowano strat materialnych i nie zapalił się las.

Polskie niebo jest pod ciągłą obserwacją – zapewnił Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP, Stanisław Żaryn.

– Od tego są odpowiednie instytucje, chociażby jednostki wojskowe, żeby monitorować to, co dzieje się w polskiej przestrzeni powietrznej. Każdy sygnał, który trafia do służb jest badany, jest weryfikowany – podkreślił Stanisław Żaryn.

To nie pierwszy taki incydent nad polskim niebem. Niepokoje Polaków wzbudziły szczątki ukraińskiego pocisku, które spadły w lubelskim Przewodowie 15 listopada ubiegłego roku. Później mieliśmy do czynienia ze szczątkami rosyjskiej rakiety, znalezionymi po 4 miesiącach w lasach niedaleko Bydgoszczy.

Rosja w ten sposób nas testuje – analizuje ekspert ds. bezpieczeństwa, dr Roman Marzec.

– Niestety, jesteśmy w tej chwili narażeni na takiego typu działania ze strony agresora, jakim jest Rosja i być może w ten sposób oni sprawdzają, jakie my działania podejmiemy – wskazuje dr Roman Marzec.

W ostatnim czasie nad Polskę nadleciał także balon zwiadowczy znad Białorusi. Podsycanie niepokoju wśród Polaków należy do jednych z podstawowych działań rosyjskiej propagandy. Warto też zaznaczyć, że na polskim niebie, często nad lasami, lata również dużo balonów i dronów używanych przez polskie służby czy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – wymienia minister Stanisław Żaryn.

– Wysyłają one różnego rodzaju sondy czy balony po to, żeby wiedzieć, jak się kształtuje pogoda. Niemniej oczywiście wszystkie niepokojące sygnały powinny być zgłaszane do policji czy do innych służb – mówi Stanisław Żaryn.

Rządzący zapewniają, ze polska przestrzeń powietrzna jest nieustannie monitorowana i nie ma powodów do obaw.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl