fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pomoc Polski po ataku hybrydowym na fińską granicę

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Jacek Siewiera, potwierdził realizację polskiej misji doradczej w Finlandii w związku atakiem hybrydowym na fińską granicę. Do tego państwa mają zostać skierowani specjaliści, którzy m.in. brali udział w przygotowaniu bariery na granicy polsko-białoruskiej.

Szef BBN przekazał w telewizji publicznej, że taka decyzja wyniknęła z rozmów prezydentów Polski i Finlandii podczas zeszłotygodniowej wizyty fińskiego przywódcy w Polsce.

Jacek Siewiera zaznaczył, że celem wysłania do Finlandii polskich specjalistów jest podzielenie się doświadczeniem naszego kraju.

– Mieliśmy całe spektrum zagrożeń w sferze informacyjnej; w sferze walki kognitywnej; również kwestie narracyjne, ale także kwestie ze stosowaniem prawa międzynarodowego i pewną asertywnością służb w trakcie realizacji zadań służbowych na granicy, a także w realizacji zadań typowo operacyjnych związanych z reagowaniem na przykład na naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej przez śmigłowce. Wszystkie incydenty to źródło potencjalnej wiedzy, którą możemy podzielić się z sojusznikami. Nowemu sojusznikowi w ramach struktur NATO chcemy przekazać naszą pomoc i nasze doświadczenie – mówił Jacek Siewiera.

Finlandia 30 listopada całkowicie zamknie granicę z Rosją – poinformował szef fińskiego rządu. Decyzja ma obowiązywać do 13 grudnia, z możliwością przedłużenia.

Helsinki zdecydowały się na taki krok w związku z kryzysem migracyjnym prowokowanym przez moskiewski reżim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl