fot. pixabay.com

Postanowieniem WSA w Warszawie kopalnia Turów ma zostać zamknięta

Polski sąd chce zamknąć kopalnię Turów. W obliczu wojny na Ukrainie i kryzysu energetycznego to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Co więcej, turowska kopalnia i elektrownia to aż 60 tysięcy miejsc pracy.

To kolejny szokujący wyrok. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 31 maja wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Tym samym uwzględnił skargę czeskich i niemieckich ekologów na decyzję Ministerstwa Klimatu i Środowiska, przyznającą koncesję na wydobycie węgla w Turowie do 2044 roku.

Wstrzymanie wydobycia powoduje automatycznie zamknięcie elektrowni, która zapewnia 8 procent energii w Polsce. Sąd w Warszawie poszedł w ślady TSUE, który w maju 2021 roku wydał podobny wyrok.

Do sprawy odniósł się wicepremier Jacek Sasin.

„Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie realizuje obce interesy. Na wniosek Die Große Kreisstadt Zittau, czeskiego i niemieckiego oddziału Greenpeace oraz Fundacji Frank Bold sędziowie żądają zamknięcia kopalni Turów. Nie pozwolimy na to! Obronimy 60 000 miejsc pracy” – napisał na Twitterze Jacek Sasin.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl