Słupsk: Decyzją radnych PO młodzież szkolna będzie brała udział w edukacji seksualnej 

Młodzież w Słupsku ma się uczyć o metodach antykoncepcji, tzw. roli płci i równouprawnieniu. Tak – głosami Platformy Obywatelskiej – zdecydowała rada miasta.

Bez dyskusji, przy sprzeciwie radnych PiS, przyjęto Program wspierania edukacji zdrowotnej młodzieży w latach szkolnych 2018-2020. Projekt kontrowersyjnej uchwały wniósł klub radnych PO.

To poszerzenie obowiązującej od 1 września ubiegłego roku podstawy programowej o treści związane z tzw. równouprawnieniem, rolą płci czy metodami antykoncepcji.

Kontrowersyjne treści mają być nauczane od nowego roku szkolnego w ostatnich klasach szkół podstawowych i pierwszych w szkołach średnich.

Program mają realizować m.in. organizacje pozarządowe z doświadczeniem w pracy szkoleniowej dotyczącej edukacji seksualnej.

Klub PiS podczas sesji podkreślał, że za program nauczania odpowiada MEN we współpracy z rodzicami – powiedział Tadeusz Bobrowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Taką uchwałą PO chce pozyskać lewicowy elektorat – dodał.

– Uważamy, że temat jest źle przeprowadzony. Myślę, że pan wojewoda w ramach nadzoru uchyli tę ustawę. Miesiąc temu pisałem do pomorskiej kurator oświaty do Gdańska. Ona przedstawiła podobny do mojego pogląd. (…) W zasadzie powinniśmy mieć program napisany przez profesjonalistów. Druga sprawa, co jest nieodzowne – rodzice dzieci w szkole czy młodzieży szkolnej powinni wyrazić zgodę na takie ewentualne wprowadzenie nauczania plus zgoda dyrektora placówki oświatowej. Wówczas organ prowadzący mógłby to uzyskać. Podczas sesji nie uzyskaliśmy ani informacji, że była rozmowa z rodzicami, że była zgoda rady rodziców i zagłosowaliśmy negatywnie. Uważamy, że to jest skandal – podkreślił Tadeusz Bobrowski.

W styczniu bieżącego roku słupscy radni odrzucili już uchwałę, o którą wnioskował prezydent miasta, zdeklarowany homoseksualista Robert Biedroń. Wówczas Biedroń w uzasadnieniu do uchwały chciał, aby w programie sprawy roli płci były omawiane w kontekście orientacji seksualnej i transpłciowości. Wtedy 16 radnych zagłosowało „przeciw” takiemu tzw. zintegrowanemu programowi edukacji seksualnej.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl