Z Francji w 2017 r. wydalono 20 zradykalizowanych cudzoziemców

W 2017 r. z Francji wydalono 20 zradykalizowanych cudzoziemców przebywających na terenie kraju nielegalnie – oświadczył w środę francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb, podkreślając, że „nigdy wcześniej nie osiągnięto takiej liczby”.

Minister spraw wewnętrznych w rządzie Emmanuela Macrona w rozmowie z dziennikiem „Ouest-France” pytany był o komentarz w sprawie apeli ze strony prawicy domagającej się wydalania zradykalizowanych cudzoziemców.

„To już się dzieje!” – odpowiedział. Podkreślił, że liczba 20 wydalonych zradykalizowanych cudzoziemców jest rekordowa.

Jak wyjaśnia AFP, głosy domagające się walki z radykalizacją we Francji ponownie wzmogły się po zamachu terrorystycznym sprzed tygodnia w Trebes, na południu kraju, w którym zginęły 4 osoby.

23 marca urodzony w Maroku francuski obywatel porwał samochód pod Carcassonne, zabił pasażera i poważnie ranił kierowcę. Następnie ostrzelał policjantów, a później wziął zakładników w supermarkecie w pobliskim Trebes, gdzie zabił pracownika i klienta. W ataku zginęły w sumie cztery osoby, a 15 zostało rannych. Policja zabiła napastnika.

W sobotę Collomb ponownie podkreślił, że ataki w Trebes i Carcassonne były „trudne do przewidzenia”. Chociaż ich sprawca figurował w kartotece zradykalizowanych islamistów, którzy mogą stanowić zagrożenie terrorystyczne, wcześniejsza obserwacja napastnika z Trebes nie wykazała, by planował atak.

Odpierając zarzuty ze strony opozycji o zbyt łagodne działanie wobec osób widniejących na tej liście, Collomb odparł, że „wrzucenie do więzienia 26 tys. osób”, które figurują w tym spisie lub są uznane za niebezpieczne, „nie jest możliwe”.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl