fot. PAP/EPA

SLD i Twój Ruch przeciwko deklaracji wiary dla nauczycieli

Nieukrywające swojego antyklerykalizmu SLD i Twój Ruch sprzeciwiają się deklaracji wiary dla nauczycieli.

Postkomuniści zwrócili się do minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej, aby ta przedstawiła w Sejmie raport na temat przestrzegania neutralności światopoglądowej w polskich szkołach.

W ostatnich tygodniach środowiska lewackie i media mainstreamowi przypuściły nagonkę na lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary.

W internecie pojawił się apel, by podobne deklaracje mogli składać nauczyciele.

Poseł Bartosz Kownacki, wiceszef parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, podkreśla, że to kolejny front walki – po prawnikach i lekarzach – z osobami wierzącymi. Obawia się, że szefowa MEN będzie sprzyjała tego rodzaju przedsięwzięciom.

Środowiska laickie, liberalne, postkomunistyczne walczą z religią, walczą z wartościami, na których wyrosła Polska i jej siła. Te środowiska próbują dzisiaj zantagonizować społeczeństwo i zakazywać rzeczy oczywistych. Rzeczą fundamentalną dla każdego katolika nie ważne czy jest lekarzem, nauczycielem, prawnikiem czy dziennikarzem jest to, że sumienia nie zostawia w domu. To wynika z konstytucji o Kościele w świecie współczesnym i potwierdza podstawowe zasady, którymi powinien się kierować każdy katolik. Katolik musi postępować zgodnie z sumieniem, nie może postępować wbrew sumieniu, tym bardziej nie może tego sumienia powiesić na wieszaku i zostawić w domu – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

Jeden z blogerów stworzył roboczą wersję deklaracji wiary i sumienia dla nauczycieli i studentów pedagogiki. Czytamy w niej, że „nauczyciel katolik ma prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką nauczycielską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem oraz niemoralnych”.

RIRM

drukuj