Sławomir Nowak usłyszy zarzuty?

W połowie stycznia były minister rządu PO Sławomir Nowak usłyszy zarzuty składania fałszywych oświadczeń majątkowych – poinformowała jedna z rozgłośni. Prokuratura wyznaczyła termin przesłuchania byłego ministra transportu w charakterze podejrzanego.

Przed świętami do śledczych dotarły dokumenty, w których Nowak zrzeka się immunitetu. To pozwoliło prokuraturze na ustalenie daty wezwania byłego ministra.

Sławomir Nowak ma odpowiadać za to, że w  oświadczeniach majątkowych pomimo obowiązku, nie zamieścił wzmianki o bardzo cennym zegarku. Biegli stwierdzili, że jego wartość, wynosi co najmniej 17 tys. zł. Wcześniej zegarek był wyceniany na 10 tys. zł.

Za zatajenie prawdy w oświadczeniu grożą 3 lata więzienia. Poseł Jerzy Polaczek, były minister transportu, podkreśla, że sprawa Nowaka, to tylko jeden element z całego szeregu afer obecnej ekipy rządzącej.

– Ta informacja jest tylko dalszym ciągiem wniosku prokuratury, który został skierowany do marszałka Sejmu ws. wszczęcia postępowania przygotowawczego. Ogólnie z tego, co można było się dowiedzieć, wiemy – jako posłowie, a opinia publiczna mówi już w Polsce o tym – iż były minister transportu, pan Sławomir Nowak pięciokrotnie składał fałszywe oświadczenia o stanie majątkowym, nie zauważając zegarka o cenie powyżej 20 tys. zł, jaki nosił na ręku od kilku lat. To jest wymowne i pokazuje tylko i wyłącznie wierzchołek góry lodowej – ocenia poseł.

Poseł Andrzej Adamczyk, zwraca uwagę na podwójne standardy jakie PO stosuje względem swoich polityków.

– Dzisiaj już jesteśmy po tzw. aferze, w którą próbowano wręcz wmontować Adama Hoffmana, posła PiS. Wiemy teraz, że były to bezpodstawne oskarżenia, ale co się stało, co zrobił Adam Hoffman? Zrzekł się natychmiast wszystkich funkcji w partii, wystąpił z Klubu Parlamentarnego PiS do czasu wyjaśnienia wszystkich tych problemów. Co zrobiła PO ze Sławomirem Nowakiem? Donald Tusk powiedział, że w dalszym ciągu Sławomir Nowak jest jego faworytem. To są zupełnie inne standardy. Nie pozbawiono Sławomira Nowaka funkcji politycznych w Trójmieście. Jestem przekonany, że w tym przypadku działania prokuratury obnażą w pełni hipokryzję polityków PO – stwierdza polityk.

RIRM

drukuj