fot. PAP/Rafał Guz

Rozwój sprawy Sławomira Nowaka

Były wiceprezes PGE i Energi Wojciech T. został tymczasowo aresztowany. Wobec byłego prezesa PKN Orlen Dariusza K. zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze. Wszystko ma związek ze sprawą byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, który od zatrzymanych osób przyjmował łapówki w zamian za stanowiska w spółkach.

Były prezes PKN Orlen został zatrzymany przez CBA we wtorek po godz. 6.00 w Warszawie. Zgromadzony podczas śledztwa materiał wykazał, że w latach 2012-2016 Dariusz K. udzielił Sławomirowi N., pełniącemu wówczas funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej korzyści majątkowe w łącznej kwocie niemal 200 tysięcy złotych. Sławomir Nowak miał w zamian za pieniądze pomagać Dariuszowi K. w uzyskiwaniu korzystnych warunków kontraktu na pełnienie funkcji prezesa PKN Orlen.

CBA zatrzymało we wtorek także Wojciecha T., byłego wiceprezesa PGE i Energi, podejrzanego o wręczanie łapówek w zamian za stanowiska w zarządach tych spółek. Wojciech T. miał dwukrotnie przekupić Sławomira Nowaka. Pierwszy raz, gdy ten pełnił jeszcze funkcję szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Wtedy Nowak dostał kilkadziesiąt tysięcy złotych w zamian za pomoc w uzyskaniu stanowiska w zarządzie spółki działającej na rynku energetycznym. Drugą łapówkę Sławomir Nowak miał przyjąć już jako minister transportu. Kilkadziesiąt tysięcy złotych miało zapewnić Wojciechowi T. stanowisko wiceprezesa spółki Energa. W obu przypadkach łapówki Nowakowi przekazywał Leszek K.

Wczoraj późnym wieczorem sąd Rejonowy w Warszawie przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie Wojciecha T. Jednak zastosował tzw. areszt warunkowy. Oznacza to, że aresztowany może go opuścić po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 200 tys. zł. Wobec byłego prezesa PKN Orlen Dariusza K. oraz Leszka K. zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl