fot. twitter.com

CBA przesłuchało już 55 osób ws. korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie

Już 55 osób przesłuchało CBA w związku z toczącym się śledztwem dot. korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie – dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”.

Według dziennikarzy są to świadkowie, którzy potwierdzają przyjmowanie korzyści majątkowych przez prof. Tomasza Grodzkiego, gdy był ordynatorem i dyrektorem szpitala.

Zeznania obciążające obecnego marszałka Senatu mieli złożyć nie tylko byli pacjenci, lecz także ich rodziny i znajomi.

Część świadków – jak podała gazeta – zgłosiła się po apelu CBA. Biuro informowało, iż wszystkie osoby, które dały się uwikłać w proceder, mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności. Mowa o dobrowolnym zawiadomieniu organów ścigania.

Odnosząc się sprawy senator PiS-u Jan Maria Jackowski liczy na to, że prokuratura doprowadzi to postępowanie do fazy rozstrzygającej.

– Albo postawić zarzuty, albo nie stawiać zarzutów w zależności od zgromadzonych materiałów, ponieważ do tej pory mamy do czynienia z sytuacją, w której nie ma potwierdzenia oficjalnej instancji państwowej tych zarzutów, które są stawiane w przestrzeni publicznej przez pacjentów czy ich rodziny, w kierunku prof. Grodzkiego – wskazał Jan Maria Jackowski.

Śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo zostało wszczęte przez CBA po tym, jak prof. Agnieszka Popiela ogłosiła, że musiała zapłacić 500 dolarów za operację swojej mamy. Od początku grudnia nadzoruje je Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl