fot, pixabay.com

Skarga władz Mazowsza na Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Władze Mazowsza zapowiedziały złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Marszałek województwa uważa, że 70 proc. środków trafia do samorządów związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Sprawa ma także trafić do Najwyższej Izby Kontroli.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych jest elementem Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i został stworzony, aby wspierać samorządy lokalne w realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem skutkom społeczno-gospodarczym pandemii.

Władze Mazowsza skarżą się, że pieniądze są nieuczciwie rozdzielane, dlatego już w czwartek Adam Struzik, marszałek województwa, podpisał dokument.

„Podział dotacji rządowych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych budzi sprzeciw samorządów w całym kraju. Nie inaczej jest na Mazowszu. Z analizy przyznanych dotacji wynika, że wsparcie trafiło do miejscowości, których wójtowie lub burmistrzowie sympatyzują ze stroną rządzącą. Szczególnie widoczne jest to w przypadku starostw powiatowych, gdzie ponad 90 proc. przyznanych dotacji trafiło do samorządowców związanych z PiS” – oświadczył Adam Struzik.

Jak wskazano, w sumie z całej puli przyznanych środków, która wynosi blisko 500 mln zł, ok. 70 proc. zostało przekazane samorządom związanym z partią Prawa i Sprawiedliwości. Mazowsze zwróciło się również do Najwyższej Izby Kontroli, aby skontrolowała podział środków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl