fot. policja.waw.pl/

Mazowsze: Policja zabezpieczyła ponad 25 kg narkotyków. Mężczyzna, który je wiózł jest w areszcie 

Ponad 22 kg marihuany i około 3 kg kokainy zabezpieczyli, w skrytce skonstruowanej w podłodze fiata ducato, policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Sprawcy zostali ujęci na gorącym uczynku – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli przeszło 22 kg marihuany i ok. 3 kg kokainy.

„Narkotyki znaleziono w skonstruowanej skrytce, w podłodze fiata ducato. Ujęty mężczyzna postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Stołeczni policjanci, prowadząc działania operacyjne, namierzyli auto, którym przewożone miały być narkotyki z jednego z państw Unii Europejskiej na teren Polski” – poinformowała policja.

Podczas obserwacji policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu. Kierowca zatrzymał auto, jednak gdy zauważył zbliżających się funkcjonariuszy, ruszył z impetem, uderzając w nieoznakowany radiowóz, po czym zaczął uciekać.

„Policjanci ruszyli w pościg za podejrzanym, skutecznie kończąc go w pobliżu centrum handlowego w jednej z podwarszawskich miejscowości” – czytamy w komunikacie policji.

Z informacji policji wynika, że zatrzymany to 29-letni mężczyzna, który jest mieszkańcem powiatu wołomińskiego.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie mężczyzny. Na miejscu znaleziono wagę elektroniczną, zgrzewarkę do folii, kilka tysięcy złotych w gotówce, smartfony i kokainę o wadze 140 gramów. Policja zabezpieczyła znalezione przedmioty.

Samochód, którym poruszał się zatrzymany, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga podejrzany usłyszał zarzuty karne posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich przemytu. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami.

„Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata” – wyjaśniła Komenda Stołeczna Policji.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl