fot. kppgrodzisk.policja.waw.pl/

Mazowsze: policjanci zabezpieczyli tabletki o czarnorynkowej wartości ćwierć miliona złotych

Podczas zasadzki w ręce kryminalnych wpadł 28-latek podejrzany o przestępstwa narkotykowe. Wiózł ponad 8 tys. tabletek zawierających MDMA – poinformowała w środę asp. sztab. Katarzyna Zych z policji w Grodzisku Mazowieckim. Dodała, że w czasie akcji zatrzymano też innego kierowcę, który podczas ucieczki spowodował wypadek i próbował staranować radiowóz.

Jak przekazała policjantka, grodziscy funkcjonariusze posiadali informację o mężczyznach, którzy mogli posiadać nielegalne substancje w samochodzie.

„Policjanci szybko ustalili, że podejrzane osoby przebywają aktualnie w Milanówku” – podała asp. sztab. Katarzyna Zych.

Kryminalni pojechali na miejsce i po krótkiej obserwacji jednej z posesji zauważyli dwa samochody wyjeżdżające z niej w przeciwnych kierunkach.

„Kierujący range roverem nie zareagował jednak na wydane przez policjantów polecenie zatrzymania auta i zaczął uciekać tyłem. Niestety, nie zwracał uwagi na innych użytkowników drogi, potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę i nadal uciekał” – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych.

Dodaje, że gdy funkcjonariusze zablokowali mu wyjazd nieoznakowanym radiowozem, ten – próbując uniknąć zatrzymania – uderzył w policyjne auto. W końcu 24-latek został zatrzymany.

„Po drugiej stronie ulicy kolejna policyjna załoga czekała już na kierującego fordem. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu jego auta potwierdziły się informacje kryminalnych. Na tylnym siedzeniu samochodu funkcjonariusze znaleźli torbę wypełnioną dużą ilością podejrzanych tabletek. Przedmioty zostały zabezpieczone, a przewożący je 28-latek trafił do celi grodziskiej komendy” – przekazała asp. sztab. Katarzyna Zych

Po zbadaniu substancji okazało się, że mężczyzna posiadał w samochodzie ponad 8200 tabletek zawierających MDMA.

28-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej.

„Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez grodziskich kryminalnych tabletek wynosi około 250 tysięcy złotych. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek policjantów i prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące” – podała asp. sztab. Katarzyna Zych.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz spowodowania wypadku drogowego. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

PAP

drukuj