fot. pixabay.com

Silne trzęsienie ziemi u brzegów Timoru Wschodniego

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 wystąpiło dziś u wybrzeży Timoru Wschodniego – poinformował amerykański Instytut Geofizyczny (USGS). Istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia fal tsunami.

Według USGS wstrząsy nastąpiły na głębokości 51,4 km niedaleko wybrzeży najdalej wysuniętego na wschód rejonu wyspy Timor, w Archipelagu Malajskim, która jest podzielona między państwem Timor Wschodni i Indonezją.

Ocenia się, że trzęsienie może wywołać tsunami odczuwalne w całym rejonie Oceanu Indyjskiego.

Wyspa Timor jest fragmentem „ognistego pierścienia” otaczającego Ocean Spokojny i charakteryzującego się wysoką aktywnością sejsmiczną.

W 2004 r. katastrofalne trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1 wystąpiło u wybrzeży Sumatry. Spowodowane nim olbrzymie fale tsunami zabiły 220 tys. ludzi, w tym 170 tys. w Indonezji.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl