Setki tysięcy osób zadeklarowało przybycie na ŚDM

Już 570 tys. pielgrzymów ze 185 krajów, w tym 170 tys. z Polski zarejestrowało się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Do Polski przybędzie także 841 księży biskupów z całego świata.

Głównym gościem będzie Ojciec Św. Franciszek. Dziś poznaliśmy dokładny harmonogram Papieskiej wizyty w naszym kraju.

Samolot z następcą Św. Piotra wyląduje na krakowskich Balicach po południu 27 lipca. Papież spotka się na Wawelu z prezydentem Andrzejem Dudą. Wieczorem pojawi się w oknie papieskim – ten punkt wizyty będzie się powtarzał w inne dni.

Następnego dnia Ojciec Święty uda się do klasztoru na Jasnej Górze. U stóp Matki Boskiej Częstochowskiej Papież będzie przewodniczył i wygłosi homilię podczas Mszy św. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski – powiedział ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

– Trzy i pół godziny pobytu Ojca Świętego w Jasnogórskim Sanktuarium i modlitwa z narodem polskim, jako dziękczynienie za Chrzest i te lata. Liczymy i czekamy na słowa Ojca Świętego, które oprócz dziękczynienia wyrażać będą także zachętę dla nas do tego, abyśmy czerpiąc z tajemnicy chrztu byli dzisiaj świadkami tego chrztu i wiary żywej, żyjąc we współczesnym świecie, w określonych warunkach – podkreślił powiedział ks. bp Artur Miziński.

Szczegółowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce dostępny jest [tutaj].

RIRM

drukuj