twitter.com/PolskiSenat

Senatorowie uczcili pamięć ofiar Holokaustu w ramach akcji #WeRemember

Senatorowie w ramach akcji #WeRemember, organizowanej na całym świecie dla uczczenia ofiar Holokaustu, stanęli w milczeniu z kartkami z logo kampanii. Akcja ma związek z 77. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Senatorowie uczcili pamięć ofiar Holokaustu na początku rozpoczętego w czwartek przed południem posiedzenia Senatu.

https://twitter.com/PolskiSenat/status/1484135210597892096

Ponadto senator Janusz Pęcherz (KO) przekazał w ramach akcji marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu tekst „Statutu Kaliskiego” – przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r. Przypomniał, że 11 listopada ub.r. w Kaliszu uczestnicy marszu, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst tego Statutu.

Tomasz Grodzki poinformował, że statut trafi do biblioteki senackiej.

O udział w akcji zaapelowała do parlamentów Unii Europejskiej Konferencja Przewodniczących Parlamentów UE na wniosek przewodniczącego austriackiej Rady Narodowej Wolfganga Sobotki. Zaproponował on, by parlamenty krajów członkowskich dołączyły do kampanii #WeRemember.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl