Senator J.M. Jackowski: rząd pracuje nad poprawą sytuacji pielęgniarek

Rząd pracuje nad rozwiązaniem systemowym dotyczącym wynagradzania pielęgniarek – powiedział senator Jan Maria Jackowski, odnosząc się do protestu w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Dyrekcja Centrum poinformowała o zamknięciu czterech oddziałów.

W instytucie po raz kolejny wznowiono dziś rozmowy dyrekcji placówki ze strajkującymi pielęgniarkami. Uczestniczy w nich wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Biały personel domaga się podwyżek płac. Strajkujące zaapelowały w sobotę do premier Beaty Szydło o ,,natychmiastową pomoc” w rozwiązaniu konfliktu. Przedstawiciele rządu podkreślają, że zaangażowanie premier mogłoby upolitycznić konflikt.

Senator Jan Maria Jackowski zauważa, że rząd prowadzi prace mające na celu poprawę sytuacji pielęgniarek w całym kraju.

W tej chwili jest w stałym kontakcie, jest obecność ministra zdrowia i to nie jest tak, jak powiadają niektórzy, że rząd nie podejmuje tego tematu. Przede wszystkim myślimy również, a zwłaszcza rząd, o rozwiązaniu systemowym, ponieważ to nie jest jedyna sytuacja dotycząca pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Dochodzą również sygnały, że mogą się pojawić napięcia w innych regionach. Chciałbym również podkreślić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Beaty Szydło, absolutnie nie wycofuje się z żadnych dotychczasowych uzgodnień, jakie środowisko pielęgniarskie podjęło ze stroną rządową, w tym przypadku z poprzednim rządem – mówi senator Jan Maria Jackowski.

Strajk pielęgniarek trwa już dwa tygodnie. Wczoraj przed Centrum Zdrowia Dziecka pikietowało około trzydziestu osób. Manifestujący domagali się od pielęgniarek, by zmieniły formę protestu i wróciły do chorych dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl