fot. PAP/EPA

Senat Włoch zatwierdził budżet

Włoski senat udzielił wotum zaufania rządowi w sprawie przyszłorocznego budżetu. To ważny test dla kruchej koalicji Ruchu Pięciu Gwiazd i Partii Demokratycznej.

Projekt budżetu na przyszły rok budził wątpliwości. Pojawiały się spory dotyczące między innymi wprowadzenia dwóch nowych podatków. Jeden od słodzonych napojów, którego opłata ma wynieść 10 eurocentów od litra. Drugi podatek to ten od jednorazowych plastikowych opakowań. Będzie obowiązywał od lipca przyszłego roku.

Budżetowy projekt rządu Giuseppe Contego udało się przegłosować 166 głosami. Wśród nich znalazły się głosy przedstawicieli nowej formacji powołanej przez byłego premiera Matteo Renziego. Przeciwko było 128 senatorów.

W przyszłorocznym budżecie uwzględniono również miesięczne dofinansowanie w wysokości czterystu euro na żłobek lub opiekunkę do dziecka. To również ulgi podatkowe dla firm zatrudniających osoby do 35 roku życia. Ponadto planowane jest podniesienie do 10 euro za dzień opłaty za pobyt w hotelu w miastach turystycznych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl