(fot. PAP)

Senat przyjął nowelę ustawy o radiofonii i telewizji

Dokument jak najszybciej powinien zostać przekazany do prac w sejmowych komisjach – tak, aby został uchwalony podczas jeszcze trwającego, ostatniego przed wakacjami posiedzenia sejmu – akcentuje  senator Wojciech Skurkiewicz.

 

Chodzi o przepisy dotyczące regulowania opłat koncesyjnych. 3 sierpnia wygasa podstawa prawna na podstawie której KRRiT nakładała opłaty koncesyjne na spółki, które uzyskały zgodę na nadawanie.

 

Jest duże niebezpieczeństwo, że po 3 sierpnia ci, którzy mają rozłożone opłaty koncesyjne na raty – uznają, że nie muszą ich płacić bo nie ma już podstawy prawnej, a nowej ustawy jeszcze nie ma – alarmują parlamentarzyści PiS.

 


Pobierz Pobierz

 

Jeżeli marszałek sejmu Ewa Kopacz nie wprowadzi tego punktu do porządku obrad trwającego posiedzenia sejmu – to posłowie zajmą się tym dokumentem dopiero na przełomie sierpnia i września – czyli daleko po terminie kiedy ta ustawa powinna wejść w życie – dodaje senator Wojciech Skurkiewicz.

 


Pobierz Pobierz

 

Przypomnijmy w 2011 roku KR rozłożyła na raty kwotę ponad 63 mln zł za opłaty koncesyjne. Z czego ponad 32 mln zł dotyczy podmiotów ubiegających się o koncesję na pierwszym multipleksie cyfrowym: firmie Stavka, Lemon Records i Eska TV.  Nieprawidłowości w tym zakresie doszukała się NIK.

drukuj