fot. flickr.com

Senat: Dalsze prace nad ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele

Senat zajmuje się dziś ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele. Rano prace nad projektem kontynuują senackie komisje, a po południu zmianami zajmie się izba wyższa parlamentu.

Od godz. 8.15 trwa wspólne posiedzenie dwóch komisji: Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

Wiceprzewodniczący senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Antoni Szymański mówi, że w trakcie obrad senatorowie będą zgłaszać kolejne poprawki do projektu.

Rozstrzygnięcie Senatu w tej kwestii nastąpi podczas tego posiedzenia, w tym tygodniu. To oznacza, że droga legislacyjna tego projektu zmierza ku końcowi. Zaproszeni są oczywiście przedstawiciele komisji, która zbierała podpisy w tej sprawie – „Solidarności”. Dyskutujemy bardzo poważnie nad rozmaitymi kwestiami, uściślamy, biuro legislacyjne intensywnie pracuje. Myślę, że projekt będzie udoskonalony o te zmiany, które Senat wprowadzi – wskazuje Antoni Szymański.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta ma być pierwszym punktem posiedzenia Senatu. Zakłada ona, że od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. – tylko jedna w miesiącu, a od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

W ustawie przewidziano katalog wyłączeń, obejmujący placówki, w których będzie można prowadzić handel w niedziele.

RIRM

drukuj