fot. senat.gov.pl

Senackie komisje zajmą się ideologiczną Konwencją

Trzy senackie komisje zajmą się w środę ustawą o ratyfikacji ideologicznej Konwencji dotyczącej przemocy. Ostateczną decyzję w tej sprawie wyższa izba parlamentu podejmie na początku marca.

Sejm przyjął ustawę w lutym, w atmosferze zagłuszania głosów strony społecznej, która sprzeciwia się ratyfikacji Konwencji, wskazując m.in. na jej niezgodność z konstytucją.

Senator Jan Maria Jackowski zapowiada, że na posiedzeniu senackiej komisji spraw zagranicznych złoży wniosek o odrzucenie ustawy, pozwalającej na ratyfikację dokumentu. Wyjaśnił, że celem konwencji jest przemodelowanie stosunków społecznych.

– Marksizm próbował to zrobić poprzez walkę klas, teraz neomarksizm poprzez walkę płci i walkę z rzekomo uciśnionymi czy kobietami, ale cel jest dokładnie ten sam, żeby przemodelować społeczeństwo, zniszczyć wszelkie struktury i instytucje życia publicznego, które nadają jakąkolwiek tożsamość, mówią o tradycji, o naturalnej rodzinie, o kulturze, o religii, zniszczyć te instytucje tak, żeby wykorzenić współczesnego człowieka z jakichkolwiek tożsamości, żeby był on nijaki i wtedy dużo łatwiej poddać takiego człowieka jakimś obróbkom ideologicznym czy nim manipulować – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Obecnie trwa akcja przekonywania senatorów do zahamowania ratyfikacji Konwencji. Poprzez stronę citizengo.org można wysyłać petycje w tej sprawie.

RIRM

drukuj