fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejmowa komisja za odrzuceniem sprawozdania z działalności KRRiT

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała się za odrzuceniem sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2015 rok. Teraz sprawozdaniem zajmie się Sejm. Jeśli obie izby parlamentu je odrzucą, kadencja członków Rady wygaśnie, o ile decyzję tę poprze prezydent.

Przewodniczący KRRiT Jan Dworak stwierdził, że Rada podczas sześciu lat starała się dobrze wypełniać swoje obowiązki, uzyskując aprobatę większości parlamentarnej.

Poseł Anna Sobecka, odnosząc się tylko do ostatniego roku, zwróciła uwagę, że KRRiT była upolityczniona.

– Niestety był to kolejny rok, w którym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji realizowała swoje partykularne interesy, nie zważając na interes publiczny czy obiektywizm dziennikarski. W 2015 roku mieliśmy wybory prezydenckie oraz parlamentarne. To właśnie te decydujące wydarzenia dobitnie pokazały, jak bardzo ówczesna telewizja publiczna i KRRiT były upolitycznione – wskazała poseł Anna Sobecka.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji Krajowa Rada przedstawia corocznie do końca marca Sejmowi, Senatowi i prezydentowi sprawozdanie ze swej działalności za rok poprzedzający oraz informację o podstawowych problemach radiofonii i telewizji.

RIRM

drukuj