Sejmowa debata „Solidarności” o rynku pracy i bezrobociu

O problemach społecznych, gospodarczych i pracowniczych, a także postulatach i oczekiwaniach Związku wobec rządu obecnego i przyszłego będą rozmawiać dziś w sejmie przedstawiciele NSZZ „Solidarność” z członkami Klubu Parlamentarnego PiS. W spotkaniu weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef „S” Piotr Duda.

Poseł Beata Szydło wiceprezes PiS podkreśla, że rozmowa będzie dotyczyła tego co jest dziś najważniejsze dla Polski i Polaków – rynku pracy i bezrobocia.

Nam są bliskie pro-pracownicze projekty zgłaszane przez „Solidarność” – zaznacza polityk i dodaje, że w sejmie leżą projekty ustaw, które mogą odwrócić niekorzystne zjawiska w gospodarce.

– Związek „Solidarność” dysponuje innymi możliwościami i oni zgłaszają postulaty, własne pomysły, a my jako Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości mamy możliwość w Sejmie podjąć takie inicjatywy. Także to jest właśnie takie spotkanie, które ja mam nadzieję bardzo dużo wniesie do polskiej debaty o rynku pracy, gospodarce i przed wszystkim dla klubu będzie taką dobrą płaszczyzną wymiany poglądów i zdań – mówi poseł Beata Szydło.

Dotychczas Piotr Duda kilka razy na zaproszenie klubu PiS gościł na debatach programowych. Po jednej z nich, w lutym, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia poprze protesty organizowane przez ten związek. PiS i „Solidarność” w 2012 roku razem wzięły udział w Marszu w obronie TV Trwam.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl