fot. wikipedia.org

Kolejni członkowie spółki STAVKA zostaną przesłuchani

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej na posiedzeniu zamkniętym zajmie się dziś sprawą dot. pociągnięcia do odpowiedzialności konstytucyjnej członków KRRiT.

W południe w charakterze świadka mają zostać przesłuchani członkowie zarządu spółki STAVKA, która otrzymała miejsce na cyfrowym multipleksie podczas pierwszego konkursu; tego w którym przepadł wniosek TV Trwam.

Poseł Andrzej Duda, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej powiedział, że posłowie będą dziś pytali o niejasną kwestię dotyczącą promesy bankowej. Jak mówi poseł jest to okoliczność z punktu widzenia całej sprawy istotna dla kilku wątków, które pojawiały się w pytaniach zadawanych w trakcie przesłuchań.

– Jednym z dowodów, które przedstawili wnioskodawcy w swoim wniosku jest wyciąg, czy też wydruk ze strony internetowej firmy „Stavka”, na którym jest wyraźnie napisane, że ta firma otrzymała promesę. W związku z tym, były już wcześniej zadawane pytania w trakcie przesłuchań, lecz wszyscy przesłuchiwani do tej pory twierdzili, że o żadnej promesie nie mają pojęcia. Komisja ma wątpliwości, co do tego. Najprawdopodobniej będzie tak, iż na podobne okoliczności będziemy przesłuchiwali innych świadków – powiedział poseł Andrzej Duda.

Cała sprawa ma związek z odmową przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Parlamentarzyści PiS złożyli w Sejmie wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu przewodniczącego rady Jana Dworaka oraz jej członków Witolda Grabosia, Krzysztofa Lufta i Sławomira Rogowskiego.

Przypomnijmy w charakterze świadków byli już przesłuchiwani o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, Lidia Kochanowicz, dyr. finansowy Fundacji Lux Veritatis i Agnieszka Ogrodowczyk, dyr. departamentu koncesyjnego Krajowej Rady.

Wypowiedź posła Andrzeja Dudy:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj