fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejm zajmie się dzisiaj senackimi poprawkami do tarczy antykryzysowej 3.0

Sejm będzie kontynuował prace. Na posiedzeniu, które rozpocznie się o godz. 20.00, posłowie zajmą się m.in. poprawkami Senatu do tarczy antykryzysowej 3.0.

Większość senacka zgłosiła w trakcie prac aż 106 poprawek. Ostatecznie przyjęto 87. To m.in. zwolnienie ze składek na ZUS przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność przed 1 kwietnia czy podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do kwoty 1800 zł.

Tarcza 3.0 to kolejna propozycja, która ma uchronić przedsiębiorców przed ekonomicznymi skutkami koronawirusa. Właściciele firm czekają na kolejną pomoc.

Senat, mimo apeli, nie zajął się przepisami na poprzednim posiedzeniu. Jarosław Konaszewski, mistrz krawiectwa, podkreśla, że takie opóźnienie prac przez Senat jest niepoważne.

– Dla mnie są oni niepoważni, bo jeżeli cokolwiek chcieliby załatwić, to by dali 3-4 konkretne poprawki i wtedy by pokazali, że mają twarz, a tak z tego wynika, że to jest wojna polityczna na górze, wojna o władzę, a nie dbanie o obywatela – mówi Jarosław Konaszewski.

W życie weszła już tarcza 1.0 i 2.0. Przedsiębiorcy mogą skorzystać m.in. z dofinansowania do pensji, dopłaty do postojowego i zwolnienia ze składek na ZUS.

 

RIRM

drukuj