By Mateusz Opasiński - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24500650

Sejm upamiętnił Jolantę Brzeską

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę upamiętniającą stołeczną działaczkę na rzecz praw lokatorów, Jolantę Brzeską, w 10. rocznicę jej zabójstwa.

Uchwała dotycząca upamiętnienia Jolanty Brzeskiej została przygotowana przez Lewicę.

– Jest to uchwała czcząca pamięć Jolanty Brzeskiej i uznająca walkę ofiar reprywatyzacji – zaznaczyła Magdalena Biejat, wiceszef klubu Lewicy.

1 marca mija 10 lat od tajemniczej śmierci Jolanty Brzeskiej. Kobieta została zamordowana po tym, jak sprzeciwiła się reprywatyzacji kamienic w Warszawie, której sama padła ofiarą. W marcu 2011 r. w Lesie Kabackim znaleziono spalone zwłoki kobiety. Dzisiaj Sejm przez aklamację przyjął uchwałę upamiętniającą stołeczną działaczkę. Oprócz tego Izba domaga się rzetelnego śledztwa w tej sprawie.

– Sejm Rzeczypospolitej Polskiej domaga się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, zakończonego skazaniem sprawców zbrodni oraz ich mocodawców. Proponuję, abyśmy przyjęli tę uchwałę przez aklamację (…). Stwierdzam, że Sejm podjął uchwałę w sprawie upamiętnienia 10. rocznicy zabójstwa Jolanty Brzeskiej – powiedziała Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP.

Po 10 latach od tajemniczej śmierci Jolanty Brzeskiej prokuratorzy zebrali 50 specjalistycznych opinii, przesłuchali 230 świadków i zgromadzili ponad 40 tomów akt. Jednak do tej pory nie ma żadnych merytorycznych decyzji w śledztwie i jeszcze nikt nie usłyszał zarzutów.

TV Trwam News

drukuj