fot. pixabay.com

KO chce, by oprócz Jolanty Brzeskiej honorowe obywatelstwo Warszawy otrzymał też Andrzej Rzepliński

Rada Warszawy ma głosować w czwartek nad uhonorowaniem zamordowanej 10 lat temu obrońcy praw lokatorów. W projekcie uchwały w tej sprawie znalazło się jednak jeszcze jedno nazwisko, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Radni PiS jutro podejmą decyzję, jak zachowają się wobec tej inicjatywy Koalicji Obywatelskiej – poinformował Cezary Jurkiewicz, szef radnych PiS w Warszawie.

Polityk zaznaczył, że naczelną sprawą jest upamiętnienie śp. Jolanty Brzeskiej, która zwalczała patologie w procesie reprywatyzacji.

– Gry Koalicji Obywatelskiej wokół tego wszystkiego są męczące. Podczas Klubu Radnych PiS będziemy decydowali o tym, jakie jest nasze stanowisko, jak będziemy w tej sytuacji rozmawiać z KO. Wiemy jedno: ważne jest upamiętnienie śp. Jolanty Brzeskiej i to jest cel naczelny. Jest nam niezwykle przykro, że w sytuacji, w której pojawia się dobra inicjatywa z naszej strony, ktoś próbuje ten temat zdezintegrować, aby wprowadzać rzeczy kontrowersyjne – ocenił Cezary Jurkiewicz.

Wniosek o nadanie Jolancie Brzeskiej tytuł Honorowego Obywatelstwa Warszawy złożył w połowie maja klub Prawa i Sprawiedliwości. Wówczas jednak, ze względu na sprzeciw radnych Koalicji Obywatelskiej, został zdjęty z porządku obrad Rady Miasta.

Na dziś zaplanowano spotkanie klubu KO, po którym ma być wiadomo, jak w tej sprawie teraz zagłosują radni Koalicji Obywatelskiej. Jak wynika z nieoficjalnych, medialnych informacji – klub ma poprzeć projekt uchwały. Jutro dowiemy się z kolei, co zrobią radni PiS.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl