Sejm uchwalił nowelę ustawy o OZE

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Przepisy określą na nowo zasady wsparcia dla rozwoju energii ze źródeł odnawialnych. Największe wsparcie przewidziano dla tych źródeł, które produkują energię w sposób stabilny i przewidywalny i wykorzystują lokalne zasoby.

Oznacza to, że mniejsze wsparcie przeznaczone będzie na produkcję energii z wiatru i słońca. Jeszcze przed głosowaniem minister edukacji Anna Zalewska zwracała uwagę, że ta ustawa cieszy się poparciem prosumentów i są w niej rozwiązania przyjazne dla szkół.

– Jeżeli chodzi o rozwiązania prosumenckie tej ustawy, bardzo aktywnie uczestniczyli w tym właśnie zainteresowani prosumenci. Wielki biznesy, wielcy przedsiębiorcy po raz pierwszy zostali odsunięci. Prosumenci są za tą ustawą. A jeszcze jedno, za co chcę podziękować ministrowi – dzięki tej ustawie, na każdej – a jest ich kilkadziesiąt tysięcy – szkole będzie mogło powstać odnawialne źródło energii, które skutecznie obniży koszty funkcjonowania tychże szkół – mówiła Anna Zalewska.

Za przyjęciem ustawy głosowało 244 posłów, przeciw było 177, od głosu wstrzymało się 19 posłów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl