Sejm przyjął nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych

Składanie przez Internet wniosków o zasiłki, elektroniczna wymiana informacji pomiędzy urzędami, przeprowadzanie wywiadu środowiskowego za pomocą e-kwestionariusza – to niektóre rozwiązań nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych przyjętej przez Sejm.

Zmiany mają, m.in. usprawnić proces składania wniosków i przyznawania różnego rodzaju świadczeń.

Proponowane przez ministra pracy rozwiązania nie pomogą rodzinom wyjść z ubóstwa, a to jest poważny i prawdziwy problem. Co trzy lata jedynie o kilkanaście złotych podwyższa się progi dochodowe – to skandal mówi poseł PiS-u Józefa Hrynkiewicz.

Nie jesteśmy w stanie w Polsce zrozumieć i przełamać tej bariery, jaką jest bariera wprowadzona w okresie zupełnie innego ustroju. Rodzina, konsumpcja w rodzinie, wychowanie i wykształcenie dzieci, zdrowie – to nie są dodatki do państwa czy do gospodarki, tylko istota życia każdego państwa. Właśnie rodzina i kształtowanie jej, takich warunków życia, aby mogła normalnie, bez nadzwyczajnych wysiłków, bez stałej troski o to, że ciągle brakuje na podstawowe wydatki, żeby mogła normalnie funkcjonować – powiedziała poseł Józefa Hrynkiewicz.

Poseł stwierdziła, że zaproponowane przez resort kwoty nie są warte zapamiętania, bo nadal będą utrzymywać biedne rodziny w permanentnym ubóstwie. Mają jedynie za cel wyrównać inflację – dodała polityk.

Rządowa nowelizacja obejmuje zmiany, m.in. w ustawach: o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, o pomocy społecznej, o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów, o Karcie Dużej Rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl