I Ogólnopolskie Dni Dużych Rodzin

W Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą rozpoczynają się dziś I Ogólnopolskie Dni Dużych Rodzin. Spotkaniu pod hasłem „Duże rodziny-bogactwo przyszłości” towarzyszyć będą, dyskusje, warsztaty, zabawy sportowe oraz koncerty.

Celem 3-dniowego spotkania, jest integracja środowiska dużych rodzin i promocja wartości rodzinnych. Joanna Krupska, przewodnicząca Związku Dużych Rodzin 3 Plus i matka siedmiorga dzieci akcentuje, że duża rodzina jest wielką szkołą miłości.

– Posiadanie dużej liczby dzieci to jest cudowna sprawa, to jest jakby mnożenie się radości życia. Jest to jakby rozmnożenie się własnego serca, bo z każdym dzieckiem rodzi się nowe serce. Oczywiście nie można pominąć tego, że to jest gigantyczny wysiłek, ale radość z tego jest ogromna. Myślę, że to jest ogromna okazja do wielkiego rozwoju dla matki i ojca, do tego, żeby poznać kim jest człowiek, jak się rozwija w różnych wariantach, ale również do tego, żeby stawać się bardziej cierpliwym. To jest wielka szkoła miłości, wiary i nadziei – lepszej chyba trudno szukać – powiedziała Joanna Krupska.

Związek Dużych Rodzin 3 Plus postuluje, by rząd zmienił zasady legislacji w taki sposób, aby akty prawne uwzględniały ich wpływ na rodziny.

– Chodzi nam o to, aby każdy akt prawny, który jest przygotowywany w dowolnym obszarze życia gospodarczego, społecznego, czy politycznego, był wcześniej przeanalizowany pod kątem jego wpływu na rodzinę. Nie wymaga to ani wielkiego wysiłku, ani wielkiej pracy, tylko zmiany rozporządzenia Rady Ministrów, które reguluje zasady legislacji. Byłby to bardzo czytelny, i pierwszy taki ważny sygnał ze strony Rządu, że polityka rodzinna jest ważna, dlatego że analiza aktów prawnych, nie tylko dotyczących rodziny, ale także innych obszarów – powiedział dr Konstanty Radziwił, wiceprezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl