Sejm nie odrzucił ustawy budżetowej

Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy budżetowej na 2017 rok i tzw. ustawy okołobudżetowej. Wniosek w tej sprawie złożyli wczoraj posłowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Kukiz’15.

Przeciwko tej propozycji opowiedziało się 231 posłów, poparło ją 199 a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

W projekcie zaplanowano dochody w wysokości 325 mld zł, a wydatki – 384 mld zł. Wzrost PKB ma wynieść 3,6 proc., a maksymalny poziom deficytu ustalono na kwotę nie większą niż 59,3 mld zł.

To jest budżet państwa, które nie jest teoretyczne – podnosił jeszcze przed głosowaniem poseł Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Rzońca.

– To jest budżet honorowego państwa polskiego! To jest budżet dla narodu polskiego! To jest budżet dla polskich matek i polskich rodzin. To jest dobry budżet dla polskiej infrastruktury! Uwaga: czego nie ma w budżecie? Nie ma tych głupstw, które były w waszych budżetach! Przypomnę wam, co było w waszych budżetach: kreatywna księgowość. Nie baliście się nawet naruszyć rezerwy demograficznej. Kreowaliście ten budżet, jak chcieliście. A ja wam przypomnę: za waszych czasów wzrosły koszty administracji publicznej o 10 mld zł – już tego nie pamiętacie! – akcentował Bogdan Rzońca.

Projekty zostały przekazane do dalszych prac w komisjach sejmowych.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj