Pamięci Przemysława Gosiewskiego

Sejm upamiętnił dziś śp. wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz z Drohiczyna. Ksiądz biskup wyraził nadzieję, że kiedyś wszyscy poznamy prawdę dotyczącą przyczyn katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym śp. Przemysław Gosiewski.

– Tak dobrze zapowiadająca się działalność została przerwana gwałtownie, a władze niestety nie wychodzą naprzeciw obywatelom, aby ułatwić odkrycie, ujawnienie, ukazanie pełnej prawdy o przyczynach tej potwornej tragedii, broniąc się niezrozumiałymi racjami politycznymi. Tymczasem to wszystko wygląda wręcz na tragiczną manipulację – powiedział ks. bp senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz.

Przed południem w gmachu Parlamentu zaprezentowano wystawę zatytułowaną: „Dla Ciebie, Polsko, Ojczyzno moja. Przemysław Gosiewski 1964 – 2010”. Wystawę otworzył prezes PiS Jarosław Kaczyński. W ramach uroczystości odbyła się konferencja dotyczącą działalności podziemnej i politycznej wicepremiera.

Jarosław Kaczyński mówił, że działalność Przemysława Gosiewskiego była niezwykle bogata i z całą pewnością zasługiwał na określenie mąż stanu. Były premier ma nadzieję, że zarówno Przemysław Gosiewski jak i pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej zostaną uczczone należycie.

  – (…) odpowiednio uczczone, w Kielcach ale także, a może przede wszystkim w Warszawie, w Gdańsku, może w całej Polsce, bo Przemysław naprawdę na to zasłużył. Zasłużył na to, by zostać wpisanym na tą krótką listę (bo to bardzo krótka lista) polskich mężów stanu – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

O Przemysławie Gosiewskim jako o przyjacielu Radia Maryja i TV Trwam mówił dyrektor toruńskiej rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 – Pan Przemysław był przyjacielem ludzi, człowieka. Ja tego doświadczyłem patrząc na niego, on pochylał się nad człowiekiem. Takich przypadków było bardzo wiele – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jutro w Sejmie odbędzie się projekcja filmu o śp. Przemysławie Gosiewskim.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl