J. Gowin: drobni przedsiębiorcy muszą przestać się czuć jak ludzie drugiej kategorii

Chcemy przywrócić zaufanie przedsiębiorców do państwa – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. W Sejmie polityk mówił dziś o projekcie ustawy o tzw. małej działalności gospodarczej.

Chodzi o stopniowe obniżanie składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców, którzy często znajdują się w trudnej sytuacji finansowej z powodu wysokich obciążeń podatkowych.

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że drobni przedsiębiorcy muszą przestać się czuć jak ludzie drugiej kategorii.

– Ten projekt przewiduje, że ZUS będzie rósł stopniowo. 1200 zł ZUS-u, czyli tę obecną pełną stawkę, będą płacić tylko ci przedsiębiorcy, którzy osiągną pułap 5 tys. zł. przychodu miesięcznie. Przykładowo, szewc zarabiający dzisiaj 1500 zł miesięcznie – zaoszczędzi 556 zł miesięcznie. To pozwoli tym firmom na osiągnięcie stabilizacji oraz – jak wierzymy – na rozwój – wskazał wicepremier.

Projekt ustawy o tzw. małej działalności gospodarczej powstał we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Niewykluczone, że nowe przepisy wejdą w życie od początku 2018 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl