Sejm: Odbyło się spotkanie opłatkowe parlamentarzystów

W Sejmie odbyło się spotkanie opłatkowe parlamentarzystów. Uroczystość miała miejsce w holu głównym Sejmu.

Słowa do zebranych skierowali marszałkowie Sejmu i Senatu. Duszpasterz parlamentarzystów ks. dr Piotr Burgoński odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa.

Opłatki pobłogosławił ks. kard. Kazimierz Nycz. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski rozpoczął swoje przemówienie od słów kolędy – „Bóg się rodzi, noc truchleje”.

To słowa, które pokazują nam moc. Pokazują nam również, jak wiele spraw, którymi zajmujemy się, które są dla nas ważne, wydaje się, że fundamentalne – karleją, stają się dla nas nieważne. W ten ważny dzień przyjścia Pana Jezusa na świat spotykamy się w gronie rodzinnym, spotykamy się przy stole wigilijnym, dzielimy się opłatkiem, spożywamy wieczerzę wigilijną, kontynuujemy tradycję polską, chrześcijańską, w której zostaliśmy wychowani i tą, którą przekazujemy naszym dzieciom i wnukom – mówił Stanisław Karczewski.

Uroczystość uświetniły kolędy w wykonaniu zespołu „Mazowsze”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl