PAP/Leszek Szymański

Sejm: Odbyło się drugie czytanie noweli ustawy o prawie oświatowym

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu noweli ustawy zmierzającej do wzmocnienia roli kuratorów oświaty. Proponowane przepisy określają m.in. zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach i placówkach.

Dyrektor przed rozpoczęciem zajęć prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje będzie miał obowiązek uzyskać szczegółową informację, a także pozytywną opinię kuratora oświaty.

Krystyna Szumilas z Koalicji Obywatelskiej oceniła, że ustawa powinna nazywać się ustawą o ręcznym sterowaniu szkołą przez polityków i odebraniu rodzicom prawa do wychowania. Złożyła też wniosek o odrzucenie projektu w całości. Zmiany krytykowało też Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewica.

Szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek, stwierdził, że opozycja – krytykując projekt ustawy – użyła argumentów absolutnie oderwanych od rzeczywistości.

– Chodzi tylko o to, żeby każda organizacja pozarządowa, którą zapraszamy do polskich szkół, najpierw przedstawiła, co chce pokazać i powiedzieć dzieciom. Chodzi o transparentność. Chcemy wiedzieć, co zamierza się przekazać dzieciom w każdym miejscu Polski. Chcemy wolności dla rodziców. O to walczymy w ustawie – o transparentność, której dzisiaj brakuje – zaznaczył minister Przemysław Czarnek.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1481250595222736896

Ustawą zajmą się w czwartek rano połączone komisje sejmowe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl