fot. PAP

Sejm – Konferencja ws. gender

Goście Zespołu parlamentarnego „Stop ideologii gender!”, odpowiadali dziś w Sejmie na pytania związane z genderyzmem i omawiali wynikające z niego zagrożenia. Głos zabrali m.in. dr Gabriele Kuby i red. Tomasz Terlikowski.

„Ideologia gender właściwie w sposób ekspansywny weszła do polskich przedszkoli, na polskie uczelnie, bez żadnej dyskusji w polskim parlamencie, bez rzeczowej dyskusji w mediach” – powiedziała przewodnicząca zespołu Beata Kempa.

Na spotkanie zaproszeni zostali goście związani z badaniem i komentowaniem szkodliwej ideologii: niemiecka socjolog Gabriele Kuby; dr Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu internetowego „Fronda”; Zbigniew Barciński, szef stowarzyszenia NATAN i członek koalicji obywatelskiej „DLA RODZINY”; Magdalena Trojanowska, szefowa inicjatywy „Stop seksualizacji naszych dzieci” oraz Grzegorz Strzemecki z Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin.

Zbigniew Barciński zwrócił uwagę na polskie aspekty prawne w kwestii gender.  Zauważył, że „Standardy edukacji seksualnej w Europie” promowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) noszą znamiona dokumentu przestępczego.

– W polskim prawie karnym, jeżeli ktoś namawia, doprowadza, podprowadza dzieci do współżycia seksualnego, jest przewidziana kara pozbawienia wolności. Dokument WHO zachęca pedagogów i nauczycieli, żeby deprawowali dzieci. Najpierw chce się zdeprawować nauczycieli i wychowawców, a za ich pośrednictwem dzieci – przekonywał Zbigniew Barciński.

Jak zaznaczył szef stowarzyszenia NATAN, do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta wpłynął już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Konferencja prasowa: STOP IDEOLOGII GENDER

RIRM

drukuj