Homoaktywiści agresywnie zakłócali wykład księdza na temat gender

Wrzaskiem i happeningami homoaktywiści próbowali zakrzyczeć wczorajszy wykład pt.Gender – dewastacja człowieka i rodziny” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wykład głosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, dyrektor Centrum Etyki na wydziale teologii poznańskiego UAM.

Podczas wykładu mężczyzna ubrany w złotą sukienkę wskoczył na biurko, na chwile przejął mikrofon i powiedział: „Zapraszam wszystkich na rozpad rodziny”. Na sytuację tę zareagowała policja, po jej interwencji udało się uspokoić sytuację i powrócić do prowadzonego wykładu.

 
– Warto zwrócić uwagę, że to nie był tylko jeden znarkotyzowany transwestyta, który wskoczył na katedrę, a następnie z katedry zaczął biegać po ławkach, które były ustawione amfiteatralnie w tej sali.  Wtórowało mu około dwudziestu ludzi, przypuszczam, że z tzw. kampanii przeciw homofobii, która już kiedyś dała znać o sobie dewastując gabinety prof. Mikołajczaka i prof. Zawadzkiego – przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Akademickiego Klubu Obywatelskiego wtedy, kiedy klub wystosował swoje oświadczenie w sprawie prof. Pawłowicz. Wtedy zdewastowano te dwa gabinety, a nam wszystkim wysłano e-maile z pogróżkami. Wtedy nikt nie interweniował. Wczoraj na szczęście policja zajęła właściwe stanowisko wobec tych osób – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Etyk zwrócił też uwagę, na próbę wpłynięcia na odwołanie wykładu. Mówił o naciskach na władze rektorskie oraz składane w tej sprawie petycje podpisane przez środowiska genderowe.

– Była zmasowana, histeryczna reakcja na sam tytuł wykładu, któremu zarzucano między innymi propagowanie zbiorowej nienawiści. Gender – dewastacja człowieka i rodziny”. Zastanawiałem się: „gender” – słowo neutralne, „dewastacja” – słowo budzące niepokój, smutek, „człowiek” – miłość, słowa pisane miłością. Zatem spójnik „i” jedynie chyba mógł wzbudzać tutaj nienawiść. Ostatni segment, który dolewał też oliwy do ognia to były relacje, czy zapowiedzi medialne „Gazety Wyborczej”. Jeżeli się zastanowimy logicznie, to ten eksces „gender bandy” jest konsekwencją „gender lobbingu”, który ma miejsce na co dzień – tłumaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz. 

Specjalne oświadczenie ws. próby przerwania wykładu o gender ks. prof. dr. hab. Pawła Bortkiewicza TChr, wystosowała Korporacji Lechia. [Czytaj]

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl