Apel o nadzór prokuratora generalnego nad śledztwem

Lider SP Zbigniew Ziobro apeluje o nadzór prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta nad śledztwem  w sprawie śmierci głównego świadka w aferze korupcyjnej w górnictwie.

Prokuratura Apelacyjna w Katowicach poinformowała wczoraj o śmierci Andrzeja J., byłego szefa spółek górniczych, który rzekomo popełnił samobójstwo.

Zbigniew Ziobro zaapelował do premiera Donalda Tuska, aby zapewnił „właściwy, profesjonalny nadzór odpowiednich służb policyjnych” w postępowaniu. Lider SP podkreślił też, że sytuacja budzi niepokój.

– Zdumiewające jest to, że po raz kolejny w jednej z afer węglowych dochodzi do samobójczej śmierci. Prokuratura zebrała istotny materiał dowodowy pokazujący wbrew głosom wielu środowisk politycznych, że afera węglowa to nie jest wymysł okresów rządów 2005 – 2007, tylko to są realne, brutalne fakty związane z funkcjonowaniem przemysłu węglowego – powiedział Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro były minister sprawiedliwości wskazał, że w postępowaniu powinna być brana pod uwagę nie tylko wersja samobójczej śmierci świadka, ale też nakłanianie do samobójstwa oraz zabójstwo. Sprawę śmierci Andrzeja J. będzie wyjaśniała Katowicka Prokuratura Okręgowa.

RIRM

drukuj